Tematem tego artykułu są tak zwane „teksty na podryw”. Wyjaśnię czym są owe teksty, skąd się wzięły, czy warto się na nich skupiać itd. Artykuł jest dosyć długi dlatego przygotowałem do niego spis treści.
CZYM SĄ TEKSTY NA PODRYW?
Zdefiniujmy sobie czym w ogóle są teksty, które określane są jako teksty na podryw.
Teksty na podryw to krótkie, lub dłuższe zdania, które mają na celu przyciągnąć uwagę, doprowadzić do nawiązania rozmowy i zaintrygowania kobiety.
Teksty na podryw są przede wszystkim traktowane jako uniwersalne i powtarzalne sposoby, na rozpoczęcie rozmowy z kobietami. Niektórzy sugerują, że teksty na poryw, to coś więcej niż tylko sposoby na rozpoczęcie rozmowy i zaliczają do nich także rozmaite anegdoty, cytaty, historie, kawały itd. Pierwotnie jednak, testy na podryw to po prostu sposoby na rozpoczęcie rozmowy z kobietą lub grupą.
HISTORIA TEKSTÓW NA PODRYW
Jeśli chodzi o historię tekstów na podryw to całą koncepcję gotowców zapoczątkował Erick Weber. Erick w swojej książce „How to Pick Up Girls” (Jak podrywać dziewczyny), która została wydana w 1971 roku przedstawia transkrypcje z rozmów z kobietami, które opowiadają o tym jak chciałyby, aby podchodzili do nich mężczyźni. W książce znajdziemy także rozdziały; „Pięćdziesiąt świetnych wstępów” i „Jeszcze kilka dobrych wstępów” które są zbiorami tekstów na podryw. Temat tekstów na podryw tak się przyjął, że Erick w 1977 napisał książkę; „100 Best Opening Lines!” (100 najlepszych otwarć). To doprowadziło do tego, że mężczyźni zaczęli dzielić się rozmaitymi tekstami i pomysłami na rozpoczynanie rozmów z kobietami. Niektóre z tych pomysłów były sensowne a niektóre – delikatnie mówiąc – niezdarne.
KOGO INTERESUJĄ
TEKSTY NA PODRYW?
Warto także napisać kilka słów o mężczyznach, którzy poszukują tekstów na podryw bowiem niektórzy z tych mężczyzn nie zdają sobie sprawy z tego czemu interesują się tekstami na podryw. Ci mężczyźni często nie są świadomi swojej niekompetencji i rozmaitych aspektów swojej niekompetencji. Jeśli chcesz przeczytać więcej o tym czym jest nieświadoma niekompetencja i fazy stawania się kompetentnym w jakiejś dziedzinie to przejdź do artykułu: „Jak uczyć się poznawać kobiety (Część 1)”.
Tekstów na podryw poszukują między innymi mężczyźni, którzy czują paraliżujący lęk, gdy widzą atrakcyjną kobietę, którą chcieliby poznać. Tacy mężczyźni pod wpływem lęku nie wiedzą, co mają mówić i robić dlatego chcą mieć, coś za co mogą się złapać. Wierzą oni w to, że nauczenie się kilku tekstów na podryw załatwi sprawę. Wśród tych mężczyzn są także tacy, którzy bardzo obawiają się odrzucenia ze strony kobiety i szukają tekstów na podryw, które zagwarantują im pozytywną reakcję ze strony kobiety.
Inną grupą mężczyzn, którzy poszukują tekstów na podryw są mężczyźni, którzy nie wierzą w siebie czy jak wolisz brak im pewności siebie, poczucia własnej wartości i poczucia uprawnienia. Tacy mężczyźni pielęgnują kluczowe przekonanie o byciu bezwartościowym. To przekonanie mówi, że to jacy są nie wystarczy, aby zainteresować sobą atrakcyjną kobietę. Z tym przekonaniem wiążą się inne pośredniczące przekonania, (np. przekonanie; „Muszę zrobić coś szczególnego, aby kobieta się mną zainteresowała.”) które prowadzą do „strategii kompensacyjnych”. Jedną z tych kompensacyjnych strategii jest właśnie poszukiwanie magicznych tekstów na podryw, które pozwolą przyciągnąć do niepewnego siebie mężczyzny, kobietę na której zainteresowanie czuje on, że nie zasługuje. O tym jakie rodzi to problemy dowiesz się za chwilę.
Tekstów na podryw poszukują także mężczyźni, którzy nie wiedzą co mają powiedzieć kobiecie na starcie interakcji. Szukają oni jakiś wzorów i schematów, które będą stanowić pewne luźne przykłady, ale nie będą gotowcami. Są także leniwi mężczyźni, którzy nie chcą się specjalnie wysilać, być kreatywnymi i bardziej spontanicznymi. Poszukują oni gotowych rozwiązań, które zdejmą z nich trud zastanawiania się nad tym jak w skuteczny sposób nawiązać rozmowę z kobietą, która im się podoba.
Tekstów na podryw szukają także mężczyźni, którzy wierzą w istnienie magicznych rozwiązań, magicznych tekstów, które sprawiają, że kobiety chętniej nawiązują rozmowę z mężczyzną i stają się nim oczarowane.
PROBLEMY ZWIĄZANE Z TEKSTAMI NA PODRYW
Jest kilka problemów z tekstami na poryw na jakie trzeba zwrócić uwagę.
Na przykład uczenie się tekstów na podryw w celu poradzenia sobie z lękiem przed podejściem do nieznajomej kobiety czy odrzuceniem przez kobietę może być złudne i nie przynosić pożądanych rezultatów. Chodzi o to, że rozmaite teksty będą po prostu maskować nieprzepracowany lęk.
Kolejnym problemem jest niespójność, którą kobiety prędzej czy później zobaczą. Jeśli mężczyzna nie wierzy w siebie, ma niskie poczucie własnej wartości i niskie poczucie uprawnienia, które stara się zakryć tekstami i anegdotami, to jest duża szansa na to, że to co będzie on mówił a to jak będzie to mówił ORAZ to jak będzie chciał się zaprezentować a to kim jest będzie ze sobą niespójne.
Problemem tutaj jest także często to, że jeśli mężczyzna zacznie „być sobą” to tym „byciem sobą” będzie tak samo odpychał kobiety jak stosowaniem wyuczonych tekstów i udawaniem kogoś kim nie jest. Ten powrót do „bycia sobą” może wynikać z tego, że kobiety zarzucają mężczyźnie, że udaje on kogoś kim nie jest i sugerują mu, że to jego udawanie jest przyczyna jego niepowodzeń. Prawdą może być jednak to, że udawanie przez mężczyznę kogoś kim nie jest maskuje jego brak pewności siebie, niskie poczucie własnej wartości, brak obycia towarzyskiego itd. Nawet jeśli maska zostałaby zdjęta i mężczyzna „byłby sobą” to i tak nie uzyskiwałby pożądanych rezultatów. W takim wypadku rady w stylu; „Nie przejmuj się, bądź sobą a w końcu znajdziesz kobietę, która doceni Twoją prawdziwą wartość.”, „Każda potwora znajdzie swojego amatora” prowadzić mogą do przedłużającego się mimowolnego celibatu. Ten mimowolny celibat będzie miał związek z niepodjęciem działań w stronę zmiany.
Innym problemem jest to, że wyuczone teksty potrafią wyłączać kreatywność i rozleniwiać. Mężczyzna, który bazuje na gotowcach może mieć problem ze spontanicznym i sytuacyjnym nawiązywaniem rozmowy z kobietami i grupami ludzi. Oprócz tego, bazowanie na tekstach na podryw może komunikować, że mężczyzna ma problem ze swobodnym wyrażaniem swojej osobowości i musi oprzeć się na jakiś szablonach.
Warto także wspomnieć o tym, że mężczyźni, którzy pokładają wiarę w teksty na podryw mogą latami nie zdawać sobie sprawy z sedna ich problemów. Mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że ich problemy na stopie relacji damsko męskich nie tkwią tylko w tym, że nie wiedzą co mówić tylko tkwią np. w ich nastawieniu, wizerunku, sposobie interpretowania tego, co się dzieje między nimi a kobietami itd.
I jeszcze jedno.
Mężczyźni, którzy stają się biegli w stosowaniu rozmaitych tekstów i anegdot czyli robią to w sposób spójny i wskazujący na posiadanie dystansu do siebie, sytuacji i do kobiety mogą borykać się z łatką „podrywacza”, „bajeranta” lub „cwaniaka”.
RODZAJE TEKSTÓW NA PODRYW
Jak już wcześniej wspominałem, mężczyźni zaczęli dzielić się między sobą rozmaitymi gotowcami jak i pomysłami na teksty na podryw. Niektóre z tych pomysłów mają sens a niektóre są idiotyczne, żałosne a nawet wulgarne. Zanim odpowiemy sobie na pytanie czy teksty na podryw działają, wpierw podam kilka przykładów rodzajów jak i samych tekstów. Zacznę od tekstów, które mają negatywny wydźwięk.
• Lizusowskie i żałosne teksty na podryw.
Te teksty są wyrazem desperackiego zainteresowania mężczyzny kobietą. Mam tutaj na myśli taki rodzaj zainteresowania, który plasuje status mężczyzny poniżej statusu kobiety. Chodzi więc o nic innego jak o stawianie kobiety na piedestale.
Przykłady:
– Czy to niebo się rozstąpiło, czy widzę anioła?
– Twój tata był chyba złodziejem, bo ukradł wszystkie gwiazdy i umieścił je w Twoich oczach.
– Kiedy się urodziłaś padało… To nie deszcze… To łzy… Niebo płakało, bo straciło swoją najpiękniejszą gwiazdę, którą jesteś właśnie TY!
– Gdzie schowałaś skrzydła… jesteś aniołem.
– Gdybyś była moja to bym Cię po stopach całował.
• Wulgarne i prostackie teksty na podryw.
Tego typu teksty są wyrazem wulgarnego seksualnie zainteresowania mężczyzny kobietą. Swojego czasu utarł się stereotyp, że tego typu tekstów używają mężczyźni pracujący na budowie.
Przykłady:
– Wyglądasz na płytką, ale wierzę, że wejdzie cały!
– Fajne masz nogi, o której się rozkładają?
– Przypominasz mi z wyglądu moją byłą a ona robiła helikopter z kut@#$. Ciekawe czy też jesteś pod tym względem do niej podobna.
– Ruch@#% się czy trzeba z tobą chodzić?
– Hej blondyna kto Cię dy$# jak mnie ni ma.
• Teksty na podryw będące wyrazem pogardy.
Tego typu teksty mają na celu zakomunikować kobiecie, że mężczyzna uważa ją za osobę o niższym statusie niż jego własny. Efektem takich tekstów może być to, że kobieta poczuje się źle na swoim punkcie i będzie próbowała odzyskać twarz.
Przykłady:
– Wiesz co jest w Tobie wyjątkowego? Tylko ten złoty pierścionek co masz na palcu.
– Wiem jakim typem dziewczyny jesteś. Jesteś tą dziewczyną, która przepije każdego chłopaka a potem koleżanki trzymają Ci włosy jak puszczasz pawia za pawiem.
– Przesuń się trochę, bo zasłaniasz mi widok na ładną dziewczynę.
– Zapewne mógłbym z Tobą rozmawiać godzinami. Tak długo jak ja bym mówił a Ty byś milczała i słuchała to byłoby wszystko ok.
– Wyglądasz mi na typ dziewczyny, która liczyła na to, że można zdawać maturę z WFu.
• Podminowane komplementy.
Podminowane komplementy są albo formą flirtu, albo sposobem na utarcie zadufanej w sobie kobiecie nosa. Chodzi tutaj o powiedzenie jakiegoś komplementu po którym powiesz coś co podminuje ten komplement. Podminowane komplementy to także takie wypowiedzi, które wzbudzają konsternacje i skłaniają kobietę do myśli w stylu; „Czy on mnie skomplementował czy obraził?”.
Przykłady:
– Jak na Ciebie patrzę to przypominają mi się moje ulubione cukierki z dzieciństwa… po których zawsze mnie mdliło.
– Jesteś piękny… jak noc bez gwiazd.
– Jesteś tak seksowna, że nawet na trzeźwo mogłabyś mi się spodobać.
– Pięknie wyglądasz w tych butach… ale poruszasz się w nich niezdarnie.
– Masz piękne oczy… a w zasadzie to prawe bo lewe jest nieco przekrwione.
• Teksty będące wyrazem zabawnego zainteresowania kobietą.
Tego typu teksty komunikują kobiecie, że mężczyzna jest nią zainteresowany, ale sposób w jaki mężczyzna okazuje kobiecie swoje zainteresowanie jest komiczny dzięki czemu kobieta nie ma poczucia, że jest stawiana na piedestale.
Przykłady:
– Musze Ci powiedzieć, że jak Cię zobaczyłem to poczułem, że kręcisz mnie jak chomik kołowrotek.
– Słuchaj zatrzymaj się na chwilę. Muszę zrobić Ci zdjęcie, żeby Mikołaj wiedział co chcę dostać pod choinkę.
– Muszę Ci powiedzieć, że gdybyś była warzywem to byłabyś cud-kinią.
– Muszę Ci powiedzieć, że jesteś doskonałym przykładem genetycznej doskonałości. Zapewne wiązania między aminokwasami w Twoim DNA są inne niż u reszty Homo-sapiens.
– Muszę Ci powiedzieć, że wpadłaś mi w oko i zaczęło mnie ono swędzieć.
• Teksty będące szczerym wyrazem intencji i emocji.
Tego typu teksty są po prostu ekspresją tego, co czujesz na widok kobiety i Twoich zamiarów. Komunikujesz to, że jesteś szczery, nie robisz sobie wymówek i nie przepraszasz za co to czujesz i czego pragniesz.
Przykłady:
– Muszę Ci powiedzieć, że gdy Cię zobaczyłem to usłyszałem taki wewnętrzny głos; „poznaj tą dziewczynę i przekonaj się jaką jest osobą”. No i postanowiłem go posłuchać…
– Jak Cię zobaczyłem to poczułem, że muszę do Ciebie podejść i się przywitać. Gdybym tego nie zrobił to plułbym sobie przez resztę dnia w brodę…
– Wyglądasz na sympatyczną dlatego stwierdziłem, że podejdę i się przywitam.
– Spodobałaś mi się i uznałem, że podejdę i Cię poznam.
– Jesteś obłędnie seksowna. Nie byłbym sobą, gdybym nie podszedł i nie chciał przekonać się kim jesteś.
Oczywiście rodzaje tekstów i przekłady jakie podałem nie wyczerpują tematu. Jest jeszcze wiele rozmytych możliwości, które będą wywoływać rozmaite reakcje.
CZY TEKSTY NA PODRYW DZIAŁAJĄ
I CZY WARTO PO NIE SIĘGAĆ?
Odpowiedź na te pytania jest złożona.
Po pierwsze; Musimy określić, co mamy na myśli, gdy mówimy „Działają”. Jeśli wulgarny tekst działa na kobietę jak płachta na byka i naszym celem było skłonienie kobiety do agresywnej reakcji to powiemy, że osiągnęliśmy zamierzony rezultat. Jeśli jednak zamierzamy sprawić, żeby kobieta z uśmiechem na twarzy zaczęła z nami rozmawiać a w konsekwencji wulgarnego tekstu jaki powiedzieliśmy ona kipi irytacją a wręcz gniewem to nie uzyskaliśmy rezultatu jaki chcieliśmy.
Mówimy tutaj o czymś, co nazywa się konfliktem między intencją a zachowaniem. W uproszczeniu chodzi o to, że intencja nie jest zgodna z zachowaniem czyli zachowanie nie prowadzi do uzyskania rezultatu na jakiego uzyskanie nakierowana jest intencja. Nie należy tego jednak mylić z kreowaniem niespójności między zachowaniem a intencją czego celem jest np. wzbudzenie konsternacji, bycie tajemniczym i nieprzewidywalnym.
Trzeba także zwrócić uwagę na to, że mężczyzna mówiąc coś do kobiety może celować we wzbudzenie w niej negatywnych emocji, które potem przekieruje na pozytywne. Niedoświadczona towarzysko osoba, która będzie wszystko obserwować z boku może oceniać postępowanie mężczyzny za dziwaczne, żenujące czy wręcz rażąco nieprzyzwoite.
Po drugie; Musimy zwrócić uwagę na to, że same w sobie teksty to tylko ciągi znaków czy dźwięków układających się w słowa i zdania. Oprócz tekstów ważne jest także to:
1. Kto je wypowiada.
2. W jaki sposób są wypowiadane.
3. W jakim kontekście są wypowiadane.
4. Do kogo są mówione.
Zacznijmy od tego, kto mówi do kobiety.
Reakcje kobiety na rozmaite teksty będą po części zależeć od prezencji mężczyzny, który się do niej odzywa. Wyobraź sobie, dwie alternatywne sytuacje…
Do siedzącej w kawiarni kobiety podchodzi mężczyzna i mówi; „Nie wiem czemu, ale coś sprawiło, że chciałbym się przekonać jaką jesteś osobą. Jaka jest Twoja historia?”. W pierwszej sytuacji jest to ten mężczyzna ze zdjęcia, który ma ciemne włosy i jest ubrany w płaszcz a w drugiej sytuacji ten mężczyzna ze zdjęcia, który ma na sobie bluzę sportową i okulary przeciwsłoneczne. Mamy tutaj do czynienia z różnymi typami mężczyzn. Mężczyzna z ciemnymi włosami jest stereotypowo bardziej przystojny niż mężczyzn w sportowej bluzie. Chcę jeszcze dodać, że na celowo nie bierzemy pod uwagę tego do jakiej kobiety podchodzi mężczyzna.
I teraz pytanie do Ciebie:
„Jak myślisz na podejście, którego z mężczyzn bardziej pozytywnie zareaguje kobieta?”
Przejdźmy teraz do tego w jaki sposób teksty są wypowiadane i jaka towarzyszy im mowa ciała.
Dane słowa mogą być wypowiedziane na setki rozmaitych sposobów. Sam w sobie tekst to tylko jeden z elementów całego komunikatu. Inne elementy to: ton i barwa głosu, pauzy między słowami, kontakt wzrokowy, ekspresja twarzy, gestykulacja, postawa ciała itd. Wszystkie te elementy składają się na całą układankę. W tym miejscu warto zacytować słowa;
„Część w całości jest czymś innym niż ta sama część z osobna, albo włączona w inną całość”
~ Fritz Perls
Tak więc nie oceniamy samego w sobie tekstu tylko wszystkie elementy wchodzące w skład komunikatu.
Przejdźmy teraz do kontekstu w którym dane słowa są wypowiadane.
Gdy mówię o kontekście to mam na myśli to jak kontekst jest rozumiany z perspektywy psychologii behawioralnej. Mam więc na myśli kontekst sytuacyjny i kontekst historyczny.
Najprościej rzecz ujmując, kontekst sytuacyjny (kontekst publiczny), to po prostu zestaw bodźców, które w danej chwili Cię otaczają. Jeśli chcielibyśmy iść w większą szczegółowość to powiedzielibyśmy także o kontekście prywatnym czyli o rozmaitych bodźcach, które napływają ze środka Ciebie (emocje, uczucia, doznania cielesne, myśli), które będą także determinować Twoje reakcje.
Jeśli chodzi o kontekst historyczny to mam tutaj na myśli to co w psychologii behawioralnej nazywa się „historią uczenia się organizmu”. Upraszczając chodzi o nasze przeszłe doświadczenia i jakich reakcji się wyuczyliśmy.
Do kontekstu historycznego jeszcze na chwilę wrócę. Skupmy się jednak na kontekście sytuacyjnym.
To w jakim kontekście są wypowiadane dane słowa do kobiety może wpływać na jej reakcję. Inaczej kobieta zareaguje na te same słowa jeśli usłyszy je np. na imprezie w klubie nocnym, w kawiarni, w pracy, w kościele, w obecności przyjaciół itd. Są pewne sytuacje w których można pozwolić sobie na znacznie więcej niż w innych sytuacjach. Np. kobieta, która dowiedziała się o tym, że została zdradzona przez mężczyznę może reagować bardziej agresywnie na mężczyzn, którzy okazują jej zainteresowanie albo może reagować bardziej pozytywnie bo będzie chciała skompensować sobie negatywne samopoczucie a być może nawet i zemścić na mężczyźnie, który przyprawił jej rogi.
Zostało nam jeszcze do omówienia, to do jakiej kobiety są kierowane dane słowa.
To z jaką kobietą będziesz miał do czynienia będzie wpływało na to, jak ona będzie reagować na, to co do niej mówisz. Będzie nas tutaj interesowało to: w jakim kobieta jest wieku, jak wygląda, jak jest ubrana, jakie ma przekonania na temat siebie, świata i innych, jakie ma nawyki emocjonalne, jaki ma system wartości, jakie posiada kryteria i zasady, jaki ma temperament, jakiej jest narodowości, jakie ma przeszłe doświadczenia (jaka jest jej historia uczenia się) itd.
Różne kobiety będą różnie reagować na rozmaite męskie zachowania i kierowane w ich stronę przez mężczyzn teksty. Dla przykładu, dziewczyna z sąsiedztwa, która popija piwo w parku, będzie inaczej reagować na wysublimowane formy komunikacji niż kobieta, która kocha chodzić do opery.
Jaki z tego wszystkiego o czym tutaj napisałem płynie wniosek?
Ludzkie reakcje są determinowane przez wiele
nakładających się na siebie zmiennych.
Różne kobiety mogą reagować inaczej na te same teksty, które są wypowiadane w różnych kontekstach z różną ekspresją i przez różnych mężczyzn. Nie powinniśmy więc oceniać samych w sobie tekstów.
Być może jeszcze nie wiesz o tym, że jestem zwolennikiem filozofii nauki jaką jest funkcjonalny kontekstualizm. Bardzo mocno upraszczając chodzi o to, że skupiam się na tym, co jest funkcjonalne w danym kontekście, czy jak wolisz, co w określonym kontekście przynosi określone rezultaty, a co nie.
Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że nawet najbardziej idiotyczny a nawet wulgarny tekst potrafi w niektórych kontekstach prowadzić do pożądanego rezultatu. Ma to na przykład miejsce wtedy, gdy owy tekst stosuje mężczyzna, który ma pojęcie o dynamikach interakcji towarzyskich i potrafi kalibrować (Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest kalibracja to przeczytaj artykuł; „Kalibracja to przepis na prawdziwy sukces.”).
Pozwól, że podam Ci przykład.
Kiedyś słyszałem historię o tym jak pewien chłopak podszedł do dziewczyny na imprezie i powiedział; „Wiesz co widzę w Twoich oczach?”. Dziewczyna zapytała rozmarzonym wzrokiem; „Co takiego?”. Mężczyzna odpowiedział; „Mojego Ch*#@”. Towarzystwo, które obserwowało tą sytuację najpierw było skonsternowane a potem zaczęli się śmiać. Dziewczyna się obraziła, nazwała gościa chamem i zaczęła go unikać. Na następny dzień, coś się jej jednak „odwidziało” i przespała się z tym mężczyzną, który odezwał się do niej w tak wulgarny sposób. Moglibyśmy rozkładać na czynniki pierwsze całą interakcję jaka zaszła między mężczyzną a kobietą. Moglibyśmy analizować tak zwaną historię uczenia się kobiety czyli jej przeszłe doświadczenia, które ukształtowały jej obecne reakcje. Nie będziemy jednak tutaj tego robić.
Chcę Ci po prostu przekazać, że w określonych warunkach można uzyskać bardzo pozytywne reakcje ze strony kobiety, stosując nawet takie teksty jak:
– Najadłem się kiełbasy i będę bekał… mam na imię…
– Masz coś na pupie. Mój wzrok!
– Gdybyśmy ty i ja byli skarpetkami, to bylibyśmy świetną parą.
– Gdybyśmy Ty i ja byli skarpetkami to bylibyśmy w różnych kolorach i dodatkowo Ty miałabyś dziurę na pięcie.
– Wiesz, co jest w MENU? Me and You.
– Gdyby wystawała ci metka, to na pewno byłoby na niej napisane: Designed in Hell and made in Chine.
„Czy faktycznie chodzi o to, aby nastawić się na generowanie
wyłącznie pozytywnych reakcji ze strony kobiety?”
Przygotowałem dla Ciebie pewne nagranie, które będzie odpowiedzią na powyższe pytanie.
PODSUMOWANIE I RADY
Po pierwsze; Nic Ci nie przyjdzie ze stosowania tekstów na podryw jeśli nie będziesz się tym wszystkim bawił i robił tego dla własnej rozrywki tylko będziesz to robił po to, aby uzyskać pozytywną reakcję ze strony kobiety lub co gorsza, będziesz stosował wyuczone teksty z obawy przed odrzuceniem.
Po drugie; Nic Ci nie przyjdzie ze stosowania rozmaitych tekstów jeśli będziesz głęboko czuł, że nie zasługujesz na zainteresowanie ze strony kobiety i będziesz zachowywał się jak ktoś, kto przyszedł po konkretny rezultat (na jaki nie czujesz, że zasługujesz) zamiast się dobrze bawić, wnosić wartość do rozmowy i kalibrować swoje reakcje do reakcji kobiety.
Po trzecie; Nic Ci także nie przyjdzie z rezygnacji ze stosowania rozmaitych tekstów na rzecz „bycia sobą” jeśli brak Ci będzie pewności siebie, jeśli będziesz przekazywał, że przepraszasz za to, że żyjesz (masz niskie poczucie własnej wartości) i czujesz, że nie zasługujesz na zainteresowanie kobiety, do której zdecydowałeś się podejść. Nawet jeśli będziesz szczery i autentyczny to kobieta ze współczucia porozmawia z Tobą, ale nie będzie chciała, aby do czegoś więcej między wami doszło, gdyż będzie brakować fundamentów, które będą ją do Ciebie przyciągać. Tutaj chcę zwrócić Twoją uwagę na to, że frazesy (jakie głosili kiedyś zagraniczni trenerzy z nieistniejącego już RSD) w stylu; „Nie ma powodu, abyś myślał, że to jaki teraz jesteś nie wystarczy, aby przyciągnąć do siebie kobietę” są balsamem dla chłopięcego ego, ale niestety może się okazać, że to jakim się w danym momencie jest, co się potrafi i jak się reaguje – REALNIE NIE WYSTARCZY!!! Są oczywiście od tego wyjątki, ale w tym miejscu nie będę rozwijał tego tematu.
Co więc robić?
Po pierwsze; Stań w prawdzie. Jeśli boisz się odrzucenia ze strony kobiety, jeśli boisz się co inni o Tobie pomyślą to warto popracować nad tymi lękami.
Po drugie; Nastaw się na kompleksową zmianę i uczenie się dynamik jakie zachodzą między mężczyznami a kobietami. Zacznij także stosować zasadę; „Udawaj aż stanie się to prawdą”. Chodzi o pozytywne oszukiwanie się w stronę zmiany jakiej pragniesz, o udawanie przed sobą, że jesteś mężczyzną, który jest atrakcyjny, pewny siebie, znający swoją wartość itd. Celem tego jest torpedowanie swojego podświadomego umysłu obrazem do jakiego zmierzasz i jaki chcesz, aby stał się odbiciem tego kim naprawdę jesteś.
Po trzecie; Bądź przygotowany na to, że będziesz niespójny i kobiety będą Ci zarzucać, że udajesz kogoś kim nie jesteś. Jest to jeden z etapów zmiany. Gdy wprowadzasz zmiany w swoim sposobie bycia, sposobie myślenia, sposobie czucia, sposobie zachowywania się i prezentowania to na początku nie jest to spójne. Tą niespójność bardzo często wyłapią kobiety i będziesz się mierzył z czymś co nazywamy „testami spójności” (nie myl ich z innymi testami).
Możesz oczywiście uczyć się odpowiadać na te testy i już na tym przejściowym etapie rozwoju uzyskiwać pożądane rezultaty. Pamiętaj jednak o tym, że celem nie jest „hakowanie systemu” tylko realna zmiana i stanie się spójnym z tą osobą jaką pragniesz się stać.
Po czwarte; Obniż drastycznie swoje standardy jeśli chodzi o sposoby na jakie masz rozpoczynać rozmowę z kobietami. Jest to celowy zabieg, który ma uchronić Cię przed perfekcjonizmem, który zamiast popychać do działania, stopuje działanie aż do momentu w którym nie będziesz miał poczucia, że wiesz wszystko na dany temat i jesteś gotowy do działania. Jak zjeść całego słonia? Po kawałku!!!
Po piąte; Wybieraj sobie rozmaite teksty i po prostu się nimi baw. Bądź też kreatywny i jeśli jakiś pomysł wpadnie Ci do głowy to idź i sprawdź jakie przyniesie on reakcje a nie pytaj innych mężczyzn, co myślą o sposobie na rozpoczęcie rozmowy jaki wymyśliłeś. Miej także otwarte oczy i koncentruj się na bieżącej chwili. Szukaj sposobności do nawiązania rozmowy bazując na okolicznościach, na sytuacji jaka ma miejsce.
Po szóste; Nie staraj się specjalnie ukrywać tego co myślisz i czujesz. Potwierdzaj to co się z Tobą dzieje jak i to co widzisz, że dzieje się z kobietą. Jeśli czujesz, że nie możesz się wysłowić to powiedz coś w stylu; „Wiesz co? Mam kompletną pustkę w głowie. Nie wiem jak się zachować.”. Jeśli dla przykładu widzisz, że kobieta zachowuje się nieco nerwowo to możesz powiedzieć coś w stylu; „Widać, że jesteś zaskoczona moim podejściem i nawiązaniem z Tobą rozmowy.”.
Po siódme; Po każdej zakończonej rozmowie z kobietą zadawaj sobie pytanie; „Co zrobiłem dobrze?”. Gdy udzielisz odpowiedź na to pytanie to zadaj sobie kolejne pytanie; „Co mógłbym następnym razem zrobić lepiej, albo co mógłbym poprawić?”. Chodzi o to, abyś wpierw skupiał się na pozytywach a dopiero potem na tym co możesz robić lepiej lub co możesz poprawić. Nigdy nie zadawaj sobie pytań w stylu; „Co zrobiłem źle?” tylko „Co mogę poprawić lub zrobić lepiej?”. Jest to bardzo ważne bowiem Twoje emocje pójdą w tą stronę w którą skierujesz swoją uwagę. Jakość pytań jakie sobie zadajesz kieruje Twoją uwagę w określoną stronę. Zwróć uwagę, że pytania jakie podałem nie nakłaniają Cię do oszukiwania siebie samego. Nic z tych rzeczy. Po prostu skupiasz się na wzroście a nie grzebaniu w tym, co poszło nie tak.
Po ósme; W miarę nabywania doświadczeń zaczynaj podwyższać poprzeczkę. Zacznij koncentrować się na wyrażaniu tego, co myślisz i czujesz oraz na emocjach jakie chciałbyś wyzwolić w kobiecie. Daj jej także przestrzeń do dowolnej reakcji i ucz się jak reagować na jej reakcję w taki sposób, aby interakcja między wami płynęła. Pamiętaj, że interakcje międzyludzkie a w tym interakcje damsko męskie są dynamiczne i dynamicznie potrafią się zmieniać emocje jakie ludzie czują podczas rozmowy z drugim człowiekiem.
Po dziewiąte; Miej na uwadze to, że pewne słowa, które wypowiadasz do kobiet mogą po pewnym czasie stać się dla Ciebie zbyt instrumentalne czyli stać się swojego rodzaju narzędziem do uzyskania określonego rezultatu. Jeśli słowa jakie wypowiadasz odseparują się od Twoich emocji, Twoich intencji i Twojej osobowości, to jest duża szansa na to, że Twój sposób ich przekazywania zacznie wzbudzać inne reakcje ze strony kobiet niż te reakcje, które uzyskiwałeś, gdy Twoje emocje, intencje i cechy osobowości były zespolone z tym, co wychodziło z Twoich ust i gdy byłeś bardziej spontaniczny i podekscytowany tym, co robisz i mówisz.
Pozdrawiam
Adventurer
ARTYKUŁY
Poprzedni / Następny